Токио срещу Еде-Базуж

Токио

Япония · 9.7M
срещу

Еде-Базуж

Франция · 2K

Бързи факти

Токио vs Еде-Базуж — Бързи факти
Показател Токио Еде-Базуж
Население 9.7M2K
Държава ЯпонияФранция
Часова зона Asia/TokyoEurope/Paris
Координати 35.69°, 139.69°48.30°, -1.80°

Сравнение на климата

Месец Токио Темп Еде-Базуж Темп Токио Дъжд Еде-Базуж Дъжд Състояние
Яну 9°C / 0°C 8ч слънце · 70% влажн. · УВ 3 9°C / 3°C 4ч слънце · 86% влажн. · УВ 1 6 дни 52 mm 12 дни 74 mm Токио: Лошо Еде-Базуж: Лошо
Фев 10°C / 1°C 8ч слънце · 68% влажн. · УВ 4 10°C / 4°C 6ч слънце · 82% влажн. · УВ 2 7 дни 53 mm 11 дни 52 mm Токио: Лошо Еде-Базуж: Лошо
Мар 14°C / 5°C 8ч слънце · 73% влажн. · УВ 5 12°C / 5°C 8ч слънце · 79% влажн. · УВ 4 12 дни 124 mm 13 дни 61 mm Токио: Приемливо Еде-Базуж: Приемливо
Апр 18°C / 10°C 9ч слънце · 75% влажн. · УВ 6 15°C / 7°C 10ч слънце · 74% влажн. · УВ 5 12 дни 119 mm 10 дни 58 mm Токио: Добро Еде-Базуж: Приемливо
Май 22°C / 15°C 9ч слънце · 77% влажн. · УВ 6 19°C / 10°C 11ч слънце · 74% влажн. · УВ 6 13 дни 128 mm 11 дни 61 mm Токио: Отлично Еде-Базуж: Добро
Юни 25°C / 19°C 8ч слънце · 80% влажн. · УВ 7 22°C / 13°C 12ч слънце · 74% влажн. · УВ 7 14 дни 177 mm 10 дни 77 mm Токио: Отлично Еде-Базуж: Отлично
Юли 29°C / 23°C 9ч слънце · 82% влажн. · УВ 8 23°C / 15°C 12ч слънце · 72% влажн. · УВ 6 13 дни 160 mm 8 дни 51 mm Токио: Приемливо Еде-Базуж: Отлично
Авг 31°C / 25°C 10ч слънце · 80% влажн. · УВ 7 24°C / 15°C 11ч слънце · 74% влажн. · УВ 6 11 дни 117 mm 8 дни 43 mm Токио: Приемливо Еде-Базуж: Отлично
Сеп 27°C / 21°C 8ч слънце · 82% влажн. · УВ 6 21°C / 13°C 9ч слънце · 77% влажн. · УВ 4 14 дни 165 mm 11 дни 57 mm Токио: Отлично Еде-Базуж: Отлично
Окт 21°C / 15°C 7ч слънце · 79% влажн. · УВ 4 17°C / 10°C 7ч слънце · 82% влажн. · УВ 3 14 дни 190 mm 12 дни 78 mm Токио: Мокро Еде-Базуж: Добро
Ное 16°C / 9°C 7ч слънце · 77% влажн. · УВ 3 12°C / 7°C 5ч слънце · 85% влажн. · УВ 2 10 дни 85 mm 13 дни 72 mm Токио: Добро Еде-Базуж: Приемливо
Дек 11°C / 3°C 8ч слънце · 73% влажн. · УВ 3 10°C / 5°C 4ч слънце · 88% влажн. · УВ 1 6 дни 48 mm 13 дни 73 mm Токио: Приемливо Еде-Базуж: Лошо

Токио се затопля по-рано през годината от Еде-Базуж, достигайки летни температури до Май в сравнение с Юни.

Летните върхове са по-горещи в Токио при около 32°C, докато Еде-Базуж остава по-мек при 25°C.

Сравнение на климатичния рейтинг

Токио

Най-добри месеци: Май, Юни, Септември, Октомври, Ноември

6.0/10
срещу

Еде-Базуж

Най-добри месеци: Юни, Юли, Август, Септември

6.1/10
  • Януари
    3.1/10
    2.6/10
    По-добре: Токио
  • Февруари
    2.9/10
    3.7/10
    По-добре: Еде-Базуж
  • Март
    4.8/10
    4.8/10
    По-добре: Равенство
  • Април
    6.7/10
    6.4/10
    По-добре: Токио
  • Май
    8.2/10
    7/10
    По-добре: Токио
  • Юни
    8.2/10
    8.2/10
    По-добре: Равенство
  • Юли
    5.6/10
    8.9/10
    По-добре: Еде-Базуж
  • Август
    5.3/10
    9/10
    По-добре: Еде-Базуж
  • Септември
    7.5/10
    7.9/10
    По-добре: Еде-Базуж
  • Октомври
    7.2/10
    6.6/10
    По-добре: Токио
  • Ноември
    7.2/10
    4.9/10
    По-добре: Токио
  • Декември
    5/10
    3.4/10
    По-добре: Токио
Месец Токио Еде-Базуж По-добре
Януари 3.1/10 2.6/10 Токио
Февруари 2.9/10 3.7/10 Еде-Базуж
Март 4.8/10 4.8/10 Равенство
Април 6.7/10 6.4/10 Токио
Май 8.2/10 7/10 Токио
Юни 8.2/10 8.2/10 Равенство
Юли 5.6/10 8.9/10 Еде-Базуж
Август 5.3/10 9/10 Еде-Базуж
Септември 7.5/10 7.9/10 Еде-Базуж
Октомври 7.2/10 6.6/10 Токио
Ноември 7.2/10 4.9/10 Токио
Декември 5/10 3.4/10 Токио